Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing ühendab üle 2300 meremehe, sadama- ja hotellitöötaja. EMSA asutati ML „Estonia“ katastroofist pääsenud meremeeste ning nende töökaaslaste eestvedamisel 1995. aasta 7. juunil.

Vaata rohkem Liitu meiega ITF Eestis

ASUTATUD

1995

LIIKMEID

2300+

TEGEVUSSUUNDI

4

KOLLEKTIIVLEPINGUID

60

Uudised

15.05.2024

 14.-15.mail osales EMSA esimees Jüri Lember Soome Meremeeste Uniooni korralisel kongressil Helsingis.

14.-15.mail osales EMSA esimees Jüri Lember Soome Meremeeste Uniooni korralisel kongressil Helsingis. 14.-15.aprillil osales EMSA esimees Jüri Lember Soome Meremeeste Uniooni korralisel kongressil Helsingis. EMSA esindajana tänas esimees Soome sõsarorganisastiooni pikaajalist peasekretäri ja viimaste aastate presidenti Kenneth Bondast väga heal tasemel laabunud koostöö eest ning autasustas teda EMSA kuldse teenetemärgiga. EMSA esimees Jüri Lember : […]

5.04.2024

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing: Eesti lippu kandvatel kaubalaevadel valitsevad probleemid

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing: Eesti lippu kandvatel kaubalaevadel valitsevad probleemid Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu (EMSA) kinnitusel valitsevad Eesti lippu kandvatel kaubalaevadel mitmed probleemid, mistõttu pöörduti reedel kliimaministri ja välisministri poole. EMSA juht Jüri Lember meenutas, et 2020. aasta 1. juulist jõustus Eestis niinimetatud erimaksurežiim kaubalaevadele, mille kaudu sooviti tuua Eesti laevaregistrisse juurde aluseid. Praeguse seisuga […]

26.01.2024

DFDS AS Eesti filiaal ja EMSA sõlmisid täna yheaastase kollektiivlepingu.

DFDS AS Eesti filiaal ja EMSA sõlmisid täna yheaastase kollektiivlepingu. DFDS AS Eesti filiaal ja EMSA sõlmisid täna yheaastase kollektiivlepingu. Ml Sirena Seaways laevapere ametpalgad tõusevad alates 01.01.2024 keskeltläbi 17,5%. Kollektiivleping kehtib kuni 31.12.2024. DFDS AS Eesti filiaal ja EMSA sõlmisid täna yheaastase kollektiivlepingu. Ml Sirena Seaways laevapere ametpalgad tõusevad alates 01.01.2024 keskeltläbi 17,5%. Kollektiivleping […]

24.01.2024

EMSA Pressiteade

EMSA Pressiteade Pressiteade 23.01.2024 Tulenevalt asjaolust, et Vabariigi Valitsus ei võta õpetajate poolt esitatavaid nõudeid piisavalt tõsiselt ja poliitikud on juba kümnekonna aasta jooksul andnud pedagoogidele ja avalikkusele katteta lubadusi, siis tuleb ühiskonnal ühismeelselt koonduda ning veenda valitsejaid, et nii jätkata ei saa. Õpetajate streik peab lõppema vettpidava ja soovitavalt pikaajalise kokkuleppega riigi ning haritlasi […]

Meist

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing ühendab üle 2300 meremehe, sadama- ja hotellitöötaja. Enam kui pooled meie liikmetest töötavad Tallinki opereeritavatel reisilaevadel või selle ettevõttega seotud kaldateenistustes. Umbes 500 liiget on tööl välislipu all sõitvatel kaubalaevadel, ülejäänud muudes laevandusettevõtetes ning sadamates.

Vaata rohkem

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Ühest küljest on kaamerate kasutamine ja privaatsuse puudumine internetiajastul justkui loomulik, kuid teisalt on privaatsus siiski hindamatult tähtis. Selle kuritarvitamine, nii tahtlik kui tahtmatu, võib halvasti mõjuda nii tööandjale kui –võtjale.

Vaadates teemat lähemalt kerkib seaduses esile kolm märksõna –eesmärgipärasus, informeeritus ja minimaalsus. Loe edasi siit.

Vastavalt seadusele tuleb 23. ja 31. detsembril kõikide töötajate tööpäeva lühendada kolme tunni võrra ja tööpäeva lühendamine ei sõltu tööpäeva kestusest.

24., 25., 26. detsember ning 1. jaanuar on riigipühad, mis on reeglina töötajate jaoks vabad päevad, teatas tööinspektsioon. Riigipühal töötavatele inimestele peab tööandja maksma selle aja eest kahekordset töötasu. Loe edasi siit.

Kiiker

Kiiker 54

The Estonian Seamen's Independent Trade Union

EMSA ajaleht „Kiiker“ ilmub alates 2007.aastast eesmärgiga tuua informatsiooni liikmeteni, kel pole võimalik saada infot arvuti vahendusel või kes eelistaksid lugeda meie tegevusest endale sobival ajal ja kohas. “Kiikrit” toimetab EMSA sekretariaat oma jõududega. Kaastööd, tagasiside ning ettepanekud ajalehe sisu ja välimuse osas on alati oodatud. Samuti, kui Sul on soov jagada mingit teavet suure hulga meremeestega, kirjuta risto.raudkivi@emsa.ee või helista 6 116 391.

Vaata viimast numbrit