USA arestis Taiwani laeva sunnitöö süüdistuses

USA tolli ja piirivalve (CBP) konfiskeeris Taiwani kalalaeva saagi, mis sõitis “mugavuslipu” all ja kasutas sunnitööd, teatas agentuur reedel.

CBP teatas avalduses, et Vanuatu lipu all sõitev laev “Da Wang” kuulub Taiwani ettevõttele Yong Feng Fishery.

See on üks kahest hiljuti leitud CBP poolt leitud ettevõttest, keda kahtlustatakse sunnitöö kasutamises. Teine on Malaisia ​​ettevõte Sime Darby Plantation Berhad (Sime Darby), mille palmiõli ja sellega seotud kaubad samuti konfiskeeriti.

“CBP uurijad leidsid tõendeid kõigi 11 Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni sunniviisilise töö näitaja kohta Da Wangi laeval ja Sime Darby istanduse palmiõliistandustel,” seisis avalduses.

“CBP tegi kindlaks, et Sime Darby ja Yong Feng kasutavad oma tegevuses sunnitööd ning mõlema ettevõtte kaupu imporditakse või tõenäoliselt imporditakse Ameerika Ühendriikidesse,” teatas CBP.

CBP andis 2020. aasta juulis välja keelustamismääruse mereandide vastu, mis on tema sõnul põhjendatud kahtlusega sunnitöös, füüsilises vägivallas, võlaorjuses, töötasu kinnipidamises ja Da Wangi kuritegelikes elamistingimustes.

Greenpeace’i Kagu-Aasia aruanne  ütles, et Da Wang oli seotud sunnitööga.

Riiklik immigratsiooniagentuur (NIA) teatas ka, et Da Wangis viibinud võõrtööline langes inimkaubanduse skeemi ohvriks.

Selliste lippude kandmine on levinud praktika, mille kohaselt kaubalaevade omanikud registreerivad oma laevad mõnes muus riigis, et vähendada kulusid, vältida makse ja mööda minna juriidilistest nõuetest, mis kaitsevad nende meeskondade palku ja töötingimusi.